Za las boljši Ronchi

Ronchi Calcio – Kras Repen 1-0 (1-0) Strelec: 28′ Becirevic

RONCHI CALCIO: Drašček, Lo Cascio, Tuccia, Dominutti C., Cossovel, Stradi, Autiero, Kogoi, Buzinel, Rocco, Becirevic. Trener: Gregoratti (menjave niso na voljo)

KRAS REPEN: Zitani, Stepančič (Matuchina (Kocman)), Beqiraj (Poropat), Đukić, Strussiat, Fernandez, Pagliaro, Dekovic, Volaš C. , Sancin (Sain), Smrtnik. Trener: Kneževič.

Izhodiščni lestvični položaj se ob začetku 10. kroga kaže dokaj zanimiv in pester saj se Kras skupno znajde na samem vrhu navidezne lestvice kvinteta petih ekip, ki se na razdalji pičlih šterih točk hkrati borijo za obstanek v ligi ali za preboj v naslednjo fazo play off-ov.

V prvih petih minutah Kras prevzame vajeti igri v svoje roke ko takoj z Volašem poskuša zadeti v polno. Malo kasneje sam Smrtnik zapravi odlično podajo Hamdija, ki ne gre dlje od vratarjevih rok. V 12. minuti prva prepričljiva akcija nasprotnika, ki po kazenskem strelu kliče Zitanija za prvi prepričljivi poseg med tekmo. Teče 22. minuta, ko Sancin podaja žogo v kazenski prostor a ni nevaren. Malo kasneje se igra začasno zavstavi saj mora iz igrišča poškodovani Stepančič; zamenja ga mladi Matuchina. Igra se dokaj enakovredno nadaljuje z dobrimi akcijami na obeh straneh. V 24. minuti Pagliaro strelja proti vratom a je strel prestrežen po zaslugi odličnega nasprotnikovega vratarja. V 28. minuti po kazenskem strelu iz desne gostujoča ekipa povede z odličnim strelom Becirevica. Le dve minuti kasneje poskuša Ronchi dodatno povesti a je Zitani tokrat bolj pazljiv. V končnici prvega polčasa sodnik pokaže svoj prvi rumeni karton (po dokaj pravični igri) Becirovicu zaradi nespoštovanja predpisane razdalje ob kazenskem strelu.

Ob začetku drugega polčasa skuša dokaj razigrani Matuchina dvakrat ponovno izpostaviti izenačen izid prvo z nevarnim strelom proti vratom drugič z odlično podajo Volašu a ga stranski sodnik zavstavi v prepovedanem položaju. Ronchi je poskušal dopolniti rezultat z neutrudljivim Becirevicem in Autierom a brez sreče. Sreča, ki je zmanjkala tudi Krasu saj poleg neugodnih sodnikovih odločitvah dodamo le nekaj zapravljenih možnosti za ponovno odprtje tekme. Najprej Dekovic, ki z odličnim strelom proti vratom kliče nasprotnikovega vratarja Draščka na odličen poseg. Nato še Kocman, ki iz kazenskega strela cilja v nasprotnikova vrata a je tudi tokrat Drašček na mestu. V končnici še prvi in edini rumeni karton za kraševce po pregovarjanju Saina o morebitni igri z roko nasprotnikovega igralca. V končnici zabeležimo še nevaren protinapad gostujočih z nevstavljivim Becirevicem, kjer po premaganemu Zitaniju zastrelja žogo na stran vrat. Še zadnji klic Krasa: Đukić po podaji iz kota Kocmana z glavo nevarno cilja proti vratom a je za centimeter netočen. Končni izid 1-0.

Ob koncu tekme se je lestvična razdalja dodatno skrajšala, tako da je zdaj nova vmesna sedmerica moštev nameščena v štirih točkah, kjer sta v igri preboj v naslednjo fazo play off-a kot izpad v play out. Kraško moštvo je hvala neodločenim izidom Žavelj in San Luigijaja trenutno na petem mestu vpoštevajoč tudi na preloženo tekmo med Chiarbolo in Cornom. Boj na lestvici se bo zato nadaljeval že naslednji teden, kjer bo Kras gostil tržačane San Luigija.

Posebna zahvala gre našemu kolegu in prijatelju Janu Smotlaku, ki je za nas spremljal in obnovil današnjo tekmo.