Usodnih zadnjih pet minut

Kras repen – San Luigi Calcio 2-4 (0-1) STRELCI: 13′ Tentindo, 56′ Smrtnik, 67′ Marin, 75′ Volaš, 86′ Marin, 88′ Giovannini (penalty)

Izključen: 92′ Stepančič

KRAS REPEN: Zitani, Stepančič, Sain, Đukić, Strussiat, Poropat, Sancin (Kocman), Dekovic, Volaš V.C. , Radujko C., Smrtnik. Trener: Kneževič. (menjave niso na voljo)

SAN LUIGI: Andreasi, Ferluga, Ianezic, Male, Caramelli, Zetto, Grujic, Boschetti, Marin, Tentindo, Mazzoleni. Trener: Sandrin (menjave niso na voljo)

Začetek v zadnjo tekmo pred povratnim krogom, ki vidi sedmerico ekip na sredini lestvice v par točkah, kjer sta v igri bodisi play out kot dodatne tekme za napredovanje. Na vrhu navidezne sedmerice sta tudi današnja tekmeca Kras in San Luigi, ki igrata za morebitni preboj na celo tretje mesto na lestvici.

Takoj v začetku Zitani obdrži Krasova vrata nepremagana po močnem strelu Mazzolenija na kratki razdalji. Kras odgovarja z močnim strelom Volaša v sedmi minuti, ki pa ti usoden. V 13. minuti Tentindov strel iz roba igrišča se odbije v Krasovo obrambo v gol: San Luigi povede! Malo kasneje poskuša podvojiti a je strel namenjen izven vrat. Kras poskuša ponovno s Smrtnikom a je vratar na mestu. Odgovarja ponovno San Luigi z milim a nevarnim strelom proti vratom a je Zitani k sreči zopet na mestu. Serija hitrih akcij San Luigija, ki povzroča preglavice Krasu. Domači skušajo z dolgimi streli izpostaviti ponovno izenačenje a brez sreče. Ob vrnitvi v slačilnice ostaja izid nespremenjen.

V nadaljevanju skuša Kras hitro povesti z dolgo podajo Saina proti Smrtniku, ki pa z glavo strelja v stran vrat. Tržačani odgovorijo s točnim strelom iz kota a je Zitani na mestu. V 11. minuti nadaljevanja Volaš podaja v nazaj za Smrtnika, ki iz razdalje cilja močan in precizen strel: ponovno izpostavljen izenačen izid. Izenačenost, ki traja bolj malo, ko razigrani Tendindo po hitri akciji strelja proti vratom Krasa a ga Zitani prestreže, ki pa ne zadrži žoge. Neroden poseg izkoristi Marin, ki sam pred vrati ponovno povede za tržačane. Nit tekme se postopno napenja posledično zaradi obilo rumenih kartonov škodo Krasa. V 75. minuti gneča v kazenskem prostoru San Luigija, kjer Kocman s podajo z glavo zapečati Volašu za ponovno izenačenje izida. V 86. minuti po hitrem prodoru Marina, sam Marin sproži močan trel na meji kazenskega prostora, ki pristane za hrbtom Zitanija: ponovno povedenje San Luigija. Minuto kasneje neroden poseg Strussiata v kazenskem prostoru sproži sodnika k odločitvi najstrožje kazni. Za zaključni izid poskrbi Giovannini, ki zapečati dokončni 4-2. V finalu še rdeči karton Stepančiču.

Ob koncu tekme Kras izgubi peto mesto in se nevarno približa za točko vročemu delu lestvice. Prvenstvo se tako nadaljuje naslednje leto 16. januarja, ko bo Kras gostil prvouvrščeno Torviscoso, ki ostaja še nepremagana.

Oglej si tekmo na našem You Tube kanalu!

Posebna zahvala gre našemu sodelavcu in prijatelju Janu Smotlaku, ki je tudi danes sledil in obnovil današnjo tekmo.