ITALIJANSKI POKAL: IZENAČENJE Z ZMAGOVITIM PRIDIHOM

San Luigi – KRAS REPEN – Chiarbola Ponziana 3-3 (2-1) STRELCI: 12′,40′ Carlevaris, 13′ Pitacco, 63′ Ianezic, 68′ Autiero, 94′ Pagliaro (11-m)

SAN LUIGI: Andreasi (19′ De Mattia), Polacco, Greco (51′ Tuccia), Male, German (70′ Codan), Zetto, Sancin (62′ Ianezic), Cottiga, Pisani, Carlevaris, Mazzoneli (51′ Marin); trener: Gigi Sandrin. KRAS REPEN: Umari, Rojas Fernandez (Autiero), Sain, Lukač, Đukić, Dekovic (Sancin), Pagliaro, Murano, Pitacco, Muiesan (Poropat), Mantese (Dagnolo); trener: Radenko Kneževič.

Rdeči karton: 28′ Pitacco, Kneževič.

Drugi zaporedni remi v italijanskem pokalu z okusom zmage saj se je Kras (ponovno) iz težke situacije dveh golov razlike in z igralcem manj, znal le splezati do točke.

V prvem polčasu zabeležimo “hitro izmenjavo golov” najprej z Carlevarisem, ki direktno iz kazenskega strela povede San Luigi že v 12. minuti a le za pičlih 60 sekund, saj je Pitacco takoj spreten izpostaviti ponovno izenačenje. Sledi epizoda, ki bi mnogim verjetno lahko pomenila možnost hitre zmage za gostitelje: Pitacco nerodno poseže v nasprotnikovem kazenskem postoru in zadane domačega vratarja Andreasija, ki mora zato iz igrišča v Katinarsko bolnišnico za dodatne pregleda, zaradi hudega udarca v glavo. Igra izteče ponovno po 15. minutah prekinitve s Carlevarisem, ki ponovno in kazenskega strela povede za domačine.

Igra se ponovno nadaljuje, kjer se morda v kraških vrstah le kje vidi odsotnost igralca v manj še predvsem v napadu, tako da San Luigi še dodatno podvoji z Ianezicem. A Kras se bolj kot očitno zato ne zmeni in z Autierom ponovno naskakuje domačine zdaj le z golom zaostanka. V končnici igre morda sreča gostov ali nesreča tržačanov izpostavi kar visok, neodločen in morda celo nepričakovan izid tekmi, saj je Krasu v prid dosojena enajstmetrovka po igri z roko v kazenskem prostoru. Mladi in izkušeni Pagliaro zapečati končni izid 3-3 in v domači tabor zaklene platinasto točko.